اپلیکیشن

معرفی برنامه HyperLapse برای iOS

هایپر لپس در حقیقت همان کار تایم لپس را می کند اما میتوان آنرا اندکی پیشرفته تر دانست بدین صورت که در زمان تهیه فیلم های تایم لپس، دوربین در مکانی کاملا ثابت و بدون لرزش قرار دارد. دیگر کمتر کسی پیدا میشود که با اینستاگرام آشنایی نداشته باشد، برنامه ای که در سال ۲۰۱۰ کلید خورد و امروز بعد از گذشت تنها ۴ سال انقلابی در شبکه های اجتماعی موبایل به پا کرد و اکنون میلیون ها کاربر در سراسر جهان عکس های خود را از این طریق به اشتراک می گذارند و اگر این برنامه با هدف آموزش عکاسی یا ترویج آن به راه افتاده بود بی شک موفقیت کامل را تا بحال کسب کرده بود زیرا به لطف موبایل های امروزی با دوربین های قدرتمند همه در حال عکس برداری از لحظه های زندگیشان هستند. از سال ۲۰۱۳ علاوه برعکس، فیلم ۱۵ ثانیه ای نیز به اینستاگرام راه یافت که محبوبیت این نرم افزار را بیش از پیش کرد.

پانزده ثانیه فرصت بسیار کوتاهی برای فیلم برداری است و همه کارها را باید به نوعی سریع انجام داد، اینستاگرام هم شاید به همین فکر افتاده و با افزودن یکی از تکنیک های فیلمبرداری به موبایل ها، سعی دارد این پانزده ثانیه را بیش از پیش جذاب کند. قبل از اینکه اینستاگرام این برنامه را معرفی کند، تهیه فیلم های Time-Lapse با موبایل کاری دشوار و نه چندان جذاب به شمار می رفت. “هایپر لپس” در حال حاضر برای سیستم عامل iOS منتشر شده است و طبق اخبار، گوگل باید تغییراتی در ژیروسکوپ و دوربین اندروید اعمال کند تا میزبان این نرم افزار باشد، بنابراین فعلا گوی در دست اپل دوستان خواهد بود.

حال Time Lapse چیست؟

“تایم لپس” یک تکنیک سینماتوگرافی (فیلم برداری) است که با استفاده از آن، فرکانسی که فریم های فیلم با آن ثبت می شوند (Frame Rate) بسیار پایین تر از مقدار عادی است، بدین صورت زمانی که فیلم ثبت شده را با سرعت عادی میبینید، زمان به سرعت بیشتری می گذرد و اتفاقات به سرعت رخ می دهند و به عبارتی فیلم تند شده تماشا می کنید. ابزار و دوربین هایی که چنین قابلیتی را دارند بسیار گران قیمت هستند اما حالا به کمک تلفن های هوشمند این قابلیت در دستان همه جا گرفته است و ساده تر از هر زمانی میتوان این گونه فیلم ها را تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *